Desatero letního hubnutí- 1.část

27. července 2007 v 11:08 | Lustre |  Dietky
Už dál neoddaluj den, kdy začneš se shazováním kilogramů!Právě teď jdou totiž kila dolů skoro sama.Lepší čas, než je léto nenajdeš.Proč to v zimě nejde a v létě ano?Je v tom běh času, který ovlivňoval lidský život miliony let.Je to logické, že v zimě bylo třeba tělo zásobit, aby se vyrovnalo s nedostatkem čerstvé potravy a reálnou hrozbou,že nebude dostatek zvěře k lovu.I když dnes už lovit nechodíme, pud pravěkých lovců v sobě nosíme dál.Pak se ale každé jaro musíme poprat s následky našeho nechtěného dědictví.Kilogram nebo dva většinou přiberou i ty nejdisciplinovanější z nás.Nechala jsi hubnutí na poslední chvíli?Je třeba s kily zatočit právě teď!!!Přece si je nebudeš střádat do zásoby ;o)...

 1. Dostatek čerstvých surovin
  Jestli chceš zhubnout a přitom si užít dobrého jídla, vyraz na trh.Nikdy není tak dobře zásoben čerstvou zeleninou a ovocem jako právě v létě.Navíc vše seženeš za rozumnou cenu, a to i v obchodech.Rajčata voní do dálky, z ovoce prýští šťáva.Kdo by si proto v létě kupoval plněnou bagetu?Stačí si jen večer rozmyslet, co budeš druhý den jíst.Tenhle návyk se Ti navíc bude hodit po celý rok.Nachystej si zeleninu do krabičky, přidej pár kusů kuřecího masíčka, nebo sýru cottage a máš o zdravý oběd postaráno.
 2. Alkohol Free
  Pozor na něj, je to zaručený zabiják tvého hubnutí!! Nemůžeš odolat letnímu koktejlu na pláži? Popřemýšlej, co v něm skutečně je.Kalorií se téměř nedá dopočítat, ale právě proto je tak lahodný.Vyměň sklenici kalorické smršti za vinný střik s poměrem vína a vody 1:3.Možná je to barbarství takhle ředit víno, ale za neporušení diety to určitě stojí :o)
 3. Menší chuť k jídlu
  Dlouhé zimní večery, kdy sedíš před televizí a marně odoláváš pokušení sladkého cukrovíčka... tak to ti v létě nehrozí.Je to hlavně proto, že v letním období tělo nemyslí na tvorbu zásob.Má dost starostí s tím, jak se vyrovnat s vysokou venkovní teplotou a trávení ho zatěžuje.Uspořádej zahradní party, pozvi přátele, podmínkou vstupu budou ovocné nebo zeleninové jednohubky.Přece zrovna ty nebudeš trávit letní noci u televize! :oD
 4. Nové sporty
  Začni se hýbat. Vyber si pokud možno sport, se kterým můžeš ven. Kdo by se chtěl pařit v posilovně, nebo ve vyhřátě tělocvičně?(třeba já :oDD) Začni běhat, ale zapomeň na trenažér.Nejlepší je vyrazit do lesa nebo lesoparku.Raději brzy ráno, nebo v podvečer, rozhodně ne kolem poledne.Za vyšších denních teplot hrozí kolaps! Odborníci na běh doporučují zpočátku běh kombinovat s chůzí a postupně ubírat chození.Hlavní je se hned první den neodrovnat! Nebo co takhle vytáhnout tenisové rakety a na zkoušku si rezervovat hodinku na kurtu? Při pobytu venku za letního počasí se nezapomeň natřít opalovacím přípravkem.
 5. Převlečená žízeň
  Zatímco v zimě marně počítáš, kolik vody jsi vlastně vypila, v létě se žízeň hlásí sama a mnohem intenzivněji.Přesto mnoho lidí trpí v létě dehydratací.Při horkém počasí tělo vyrovnává svou tělesnou teplotu s okolím pocením, a to s sebou nese zvýšené ztráty tekutin.O žízni se také traduje stará známá pověra o převlečeném hladu.Láhev s vodou dnes už je záležitostí image.Zažene žízeň, osvěží rozpálenou hlavu, podrží první příznaky hladu na ulici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 27. ledna 2009 v 20:59 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama