Proč se hubnutí zastavilo?

29. července 2007 v 18:11 | Lustre |  Dietky
Dřeš se v posilovně, ale přesto tvé cvičení nezabírá tak, jak by sis představovala? Odhal chyby a naprav je tak, abys získala vytouženou postavu.Špatně prováděné cviky
Ať už se jedná o cvičení v posilovně nebo třeba kalanetiku, vždy velmi záleží na správném provedení cviku. Pokud cvičíš nesprávně, můžeš tahat těžké činky nebo cvičit sérii mnoho opakování cviků, ale přesto se účinky nedostaví. Pokud navštěvuješ posilovnu, vždy jen takovou, která má dohled odborného trenéra, které ti každý cvik ukáže a bude tě kontrolovat. I v případě tvarování postavy na hodinách kalanetiky nebo aerobiku platí, že nemá cenu trávit čas s trenérkou, která si cvičí "sama pro sebe" místo toho, aby obcházela jednotlivé cvičenky a kontrolovala je, zda provádějí cvik správně.
Příliš dlouhý trénink
Věnuješ cvičení hodinu denně, ale přesto ručička váhy neklesá. Aerobní cviky, které provádíš déle než hodinu, mohou pro tvé tělo znamenat příliš velkou zátěž. Tělo totiž nedokáže zachovat po takovou dobu energii, která je nezbytná pro spalování tuků. Sniž tedy dobu cvičení, ale naopak zvyš náročnost cviků. Jak poznáš, že tělo namáháš dostatečně? Velmi jednoduše- nebudeš mít sílu při hopsání a zvedání činek na to, abys konverzovala s ostatními.
Stále stejné cvičení
Pokud dlouhou dobu provádíš stále stejné cviky bez toho, abys je změnila nebo změnila obtížnost jejich provádění, tvé tělo začne stagnovat. Svaly se přestanou zpevňovat, protože už se nemusí namáhat. Zařaď tedy do vašeho cvičení místo cviků, které pravidelně provádíš, nějaký nový a hlavně, pokud cítíš, že už nemusíš svaly tak zapojovat, zvyš jejich obtížnost a váhu, kterou zvedáš.
Cvičení zaměřené jednostranně

Řekněme, že tvoje problémová partie je břicho. A tak cvičíš cviky na břišní valy a ostatní zanedbáváš. Myslíš si, že se svaly musí zpevňovat, ale ve skutečnosti je to tak, že si na zátěž navykly a jsou na tuto aktivitu již zvyklé. Neposiluj tedy jen jediným způsobem, ale zařaď do svého programu i jiné cviky na tyto partie a také posiluj tělo jako celek. Lokální posilování nemá takový účinek, protože pokud chceš zhubnout, musíš spálit vrstvu tuku, která pokrývá svaly.
Špatný program
V posilovně bloumáš bezcílně od jednoho stroje ke druhému bez toho, abyss měla nějaký cvičební program, podle kterého by ses řídila. Rozhodně požádej trenéra (dobré posilovny nabízejí tyto služby zdarma) o sestavení posilovacího plánu. Jen odborník ti může říci, které cviky cvičit, jak dlouho a jak je zařadit za sebou. Také ti poradí protahovací cvičení a naplánuje vaši aerobní aktivitu.
Nepoctivé cvičení
Sice navštěvuješ posilovnu nebo hodiny kalanetiky pravidelně třikrát týdně, ale ruku na srdce, kolik času strávíš opravdu cvičením? Nepropovídáš spoustu času povídáním s kamarádkou, prohlížením si sama sebe v zrcadle nebo cvičíš jen tak napůl, aby ses příliš nenadřela? Aby na tvém těly byly opravdu vidět nějaké výsledky, nesmíš cvičení odflakovat. Ber ho vážně, cvič naplno tak, jak máš a pokud jsi někdy unavená, raději zůstaň pro jednou doma a odpočiň si. Stejně bys nepodávala takové výsledky, jako když jsi úplně fit a příště vše doženeš. A pokud si chceš popovídat, zajdi si po cvičení s kamarádkou raději někam na kávu.
Špatný jídelníček

Můžeš poctivě cvičit, ale pokud neupravíš také svůj jídelníček, odvedeš jenom polovinu práce. Ládování se kalorickými a nezdravými jídly může být sice lákavé, ale pro tebe naprosto nevhodné. Hodně pij, jez zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, kuřecí maso a ryby a sladkostmi se obdaruj jen čas od času. Odměnou za správně provedené cvičení a lehký, zdravý jídelníček ti bude krásné tělo a spokojenost sama se sebou.


A jaká bude tvá odměna za správné cvičení? :o)
Hodně štěstí :o)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | E-mail | 5. ledna 2008 v 23:38 | Reagovat

potom také mohou přijít na řadu doplňky výživy...zkuste to: http://www.doplnky-vyzivy.cz/

2 marty32 marty32 | E-mail | Web | 21. ledna 2008 v 18:05 | Reagovat

klikni na web

3 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 27. ledna 2009 v 20:58 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama