Zpevněte si konečně zadek

10. července 2007 v 17:34 | Lustre |  Cvičení
Turbo trénink pro výrazně pevnější zadeček už za dva týdny!!!
Série pěti jednoduchých cviků, které si můžeš zacvičit i v práci nebo o přestávce ve škole. Časově nenáročné cvičení, stačí pár minut denně. Nepotřebuješ k tomu žádné pomůcky. Všechny cviky prováděj pomalu a plynule. Pro lepší názornost tu máme animovaného sportovce :-D

Výpady dozadu

Posilujeme přední stranu stehen a hýždě. Současně jdeme do dřepu na jedné noze a druhou natáhneme dozadu a opřeme se o špičku nohy. Koleno by se nemělo dotknout země (cca 10 cm nad zemí). "Zadní nohu" natáhněte co nejdále. Zpět do stoje se zvedejte hlavně "přední nohou". Nohy můžete pravidelně střídat nebo cvičte v sériích - pravá, levá. Na první pohled jednoduché cvičení, ale zkuste si to s batohem na zádech:-)
Zakopávání

Tento cvik posiluje zadní stranu stehen. Stoupněte si na jednu nohu, něčeho (židle) se přidržujte zepředu rukama a plynule zakopávejte druhou nohu směrem dozadu. Kolena držte u sebe. Cvičíme v sériích. Pro zvětšení zátěže si na nohu můžete obout těžší botu, ideální jsou lyžáky :-)
Předkopávání

Posilujeme přední stranu stehna. Cvik můžete cvičit zároveň i jako cvik na udržení rovnováhy, ale můžete se z boku přidržovat třeba stolu. Stojíte na jedné noze, druhou zvedněte tak, aby stehno bylo skoro vodorovně s podlahou. Nohu střídavě předkopáváme vpřed a přitahujeme zpět. Opět můžeme nohu zatížit. Cvičíme v sériiích.
Výstup na židli (schodek)

Posilujeme hýždě a celé stehno. Jednu nohu dáme na vyvýšené místo (židle, bedna, schod ...) a provádíme opakované výstupy a sestupy. Čím vyšší překážka (rozumně!), tím vyšší zatížení. Nohy můžeme střídat nebo provádět výstupy v sériích - vždy několik opakování pro jednu nohu. Pokud je podložka dostatečně pevná a můžeme se přidržet, zakončete každý výstup vypnutím se na špičku stojné nohy - protáhnete tím i lýtka.
Zanožování

Posilujeme hlavně hýždě. Klekněte si na zem, opřete se o předloktí. Natahujte nohu plynule dozadu do zanožení a vytáčejte přitom u toho špičku nohy od těla. Záda pokud možno neprohýbejte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 27. ledna 2009 v 20:33 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama