♥ Kisses ♥

11. října 2007 v 0:17 | Lustre |  Intimčo
Polibek je vášnivým spojením milujících se partnerů, ale také celkem zajímavým objektem vědeckého zkoumání. Věděli jste to?

>> Během jednominutového polibku spotřebuje tělo člověka 26 kalorií. Pokud se snažíte zbavit nadbytečných kil, pak víte, co dělat!

>> Proč je líbání tak příjemné? Kromě toho, že tuto činnost většinou praktikujeme s lidmi, které milujeme, má 'příjemnost' i chemické důvody. Do krve se uvolňují látky serotonin, endorfin a dopamin, které zmírňují stres a navozují pocity štěstí. Jste smutná? Líbejte se!

>> Více líbajících naklání při polibku hlavu doprava než doleva. V redakci jsme provedli minianketu a ta dopadla fifty-fifty. Jak jste na tom vy?

>> Američtí muži políbí cirka 24 žen, než se ožení. Americké ženy před sňatkem políbí v průměru 17,7 muže. Evropské a české statistiky bohužel neexistují.

>> Lidský mozek je údajně vybaven speciálními neurony, které nám pomáhají najít ve tmě partnerova ústa. Vyzkoušejte to!

>> Proč nás líbání vzrušuje? Rty pokrývá jen velmi slaboučká kůže a jsou tedy velmi citlivým místem. Při líbání dochází k jejich prokrvení, což jejich citlivost ještě násobí.

>> Psychologové zjistili, že lidé, kteří se neradi líbají, jsou většinou uzavření introverti, kteří jen neradi nechávají druhé nahlížet do svého soukromí.

>> Muži, kteří políbí svou ženu ráno na rozloučenou, mají vyšší příjmy než muži, kteří to nedělají. Proč? Muži, kteří tento rituál praktikují, tíhnou ke stabilitě a metodičnosti. To mimo jiné charakterizuje i muže s vyššími příjmy.

>> Vášnivý polibek rozbuší naše srdce na 100 tepů za minutu. To je slušný výkon!

>> Líbání prý redukuje zubní kazy. Extra sliny, které v ústech vznikají, údajně pomáhají čistit zuby. Existuje i teorie, že tím, že se při polibku vymění mezi partnery mraky bacilů a mikroorganismů, posiluje vlastně líbání imunitu.

Gesta jsou výmluvná!

Snažíte se vyjádřit své pocity, ale nemůžete najít správná slova? Zapojte do svého vyjadřování ruce! Psychologové zjistili, že právě gestikulace výrazně pomáhá při hledání slov. Provedli pokus: ukázali skupině respondentů obrázky a poté je požádali, aby popsali, co viděli. Čím více lidé při vysvětlování gestikulovali, tím více si o obrázku pamatovali. Snažíme-li se rukou naznačit tvar či výraz, pro který hledáme slovo, pak nám jej tento pohyb připomene. A co víc - jakýkoli typ pohybu podpodruje okysličování krve, což přispívá k aktivitě mozku a tím i prospívá vaší paměti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama