Ana & Mia

X No comment....

24. ledna 2009 v 22:44 | Lustre

Anorexie zabíjí

10. října 2007 v 23:45 | Lustre
Jistě jste četli o někom, nebo máte v okolí někoho, kdo onemocněl anorexií a úspěšně se z ní vyléčil, nebo v horším případě s touto nemocí stále bojuje.
Přinášíme vám příběh dívky, která anorexií trpěla a postupně se s ní úspěšně vypořádala. Cesta k uzdravení ovšem nebyla vůbec jednoduchá.

Fujky hnůjky fotečky =o(

26. září 2007 v 19:28 | Lustre
A opovažte si některá z vás vzít tyhle dívky jako vzor!!!Tohle jsou jen odstrašující příklady, většinou dvě tři kila před smrtí! Pozor na to! Takhle byste se nikomu nelíbily... a klučíkům už vůbec ne ;o)

Krásná až na kost (+fotečky)

26. září 2007 v 16:58 | Lustre
Podle výzkumů je až 95 % žen nespokojených se svou postavou. Mnohé z nich podstupují brutální diety, které mohou vést na scestí poruch příjmu potravy. Jedna cesta, jak se jednou provždy vypořádat s nenáviděnými kily, je odmítání potravy, existují však i mnohem drastičtější praktiky...

Jak se dostat z anorexie? Sportem!!

5. září 2007 v 18:17 | Lustre
Dieta? Co to je? Dnes už nechápu, jak jsem mohla trápit své tělo nesmyslnými dietami. Vyzkoušela jsem snad všechny, od tukožroutské polévky, bodové, Margitovy až po nechutné koktejly. Takové týrání těla bylo pro mě tenkrát požitkem, měla jsem radost z každého shozeného kilogramu. Poté jsem se jednou najedla a měla jsem dva kilogramy zpátky.

Poruchy příjmu potravy

5. září 2007 v 17:15 | Lustre
Anorexia nervosa a bulimia nervosa i psychogenní přejídání a noční jedlictví patří mezi poruchy příjmu potravy.

Anorektický ideál krásy

5. září 2007 v 15:09 | Lustre
Poruchami příjmu potravy trpí i v důsledku napodobování etrémní štíhlosti modelek asi šest procent populace.

Jak trpí duše anorektičky

3. září 2007 v 19:01 | Lustre
Poruchy příjmu potravy někdy bývají považovány za rozmar bohatých a rozmazlených. Mají nádech tajemných, nesrozumitelných a velmi vzácných chorob. Málokdy se s nimi veřejnost setkává z pohledu těch, kteří jsou nemocní.
Jen zřídka je veřejnost konfrontována s prožíváním dívek, s jejich často nesnesitelným utrpením i vnitřním bojem.

Příznaky a následky anorexie

29. srpna 2007 v 12:54 | Lustre
Každý pořád řeší příznaky...ale co se tak začít zajímat taky o PŘÍČINY.. :o(
Jaké jsou první varovné příznaky, hlavní příznaky a také zdravotní následky mentální anorexie a bulimie. Zřejmě si říkáte, že příznaky poruchy příjmu potravy přece pozná každý - vyhublost, přísná dieta, tajné zvracení... Není to ale tak jednoduché. Někdy může dotyčná mít dlouho celkem normální váhu, některé anorektičky vůbec nezvrací a navíc - výrazné somatické příznaky (tedy výrazné tělesné změny) se obvykle projevují až v pokročilém stádiu. Pokud je nemoc odhalena už dříve, kdy jsou symptomy mnohem nenápadnější, může to značně usnadnit (a urychlit) léčbu.

Jak skryješ Anu?

25. srpna 2007 v 14:16 | Lustre
Kamarádům řekni že už si jedla doma a si plná.
Rodičům řekni že si jedla v práci, ve škole nebo u kamarádky.
Jídlo splachuj do záchodu ale pozor aby v záchodě po spláchnutí nezůstaly kousky jídla.Stopy zanechává např. špenát nebo různé omáčky. Prostě rači spláchni víckrát.

Co je ANA zač?

25. srpna 2007 v 11:46 | Lustre
"Chci být štíhlá." To je nejčastější důvod mentální anorexie, který je převážně dospívajícími a mladými ženami realizován hladověním.

Mentální bulimie- MIA

24. srpna 2007 v 18:08 | Lustre
Jana začala držet dietu bezprostředně po poznámkách svého partnera o velikosti jejího zadku. Měla asi 3 kg nadváhy a pustila se do tvrdé diety, kdy si povolila pouze jablka a zeleninu. Žila však v prostředí primární rodiny, kde její maminka bohatě a dobře vařila a Jana často neodolala jejím moučníkům a lákavým jídlům. Po dlouhém hladovění byla schopna spořádat celý plech na posezení, až jí bylo zle...

Jak vykrmit anorektičku?

22. srpna 2007 v 23:58 | Lustre
Mentální anorexie, nechutenství, nevhodné jídelní návyky, nadměrný strach z tloušťky...

...přejídání a nespokojenost se svým tělem, to jsou témata publikace odborníka, který se již mnoho let zabývá výzkumem a léčbou poruch příjmu potravy. V úvodu knihy autor popisuje problematiku anorexie, podvýživy a úzkostné sebekontroly. Zvláštní pozornost věnuje možnostem intervence a motivace nemocných, kteří se odmítají vzdát svých dietních návyků, nebo se už příliš adaptovali na roli nemocného a zvykli si manipulovat se svým okolím.

Co způsobuje anorexie?

9. srpna 2007 v 0:17 | Lustre
VLASY
Stálý nedostatek proteinů zaviňuje, že jsou vlasy tenké a křehké.
MOZEK
Souhra v mozku vylučovaných látek důležitých pro psychickou pohodu je narušená. Průzkumy mozků anorektiček prokázaly nedostatek serotoninu. Důsledkem toho pociťovaly strach a úzkost.

Seznamte se...to je Anorexie!!

31. července 2007 v 22:23 | Lustre
Mentální anorexie patří do skupiny psychosomatických chorob, kterým říkáme poruchy příjmu potravy. Kromě mentální anorexie jde o bulimii, chorobné přejídání,....
O anorexii se zmiňoval již Hippokrates a Galén.První věrohodně popsané případy mentální anorexie se objevují až ve druhé polovině 19. století.

Slečna Ana

30. července 2007 v 23:30 | Lustre
Jak ve skutečnosti vypadá ANA? Ta hnusná nechutná mrcha?!?
Ve čtvrtek měla An(n)a svátek, pro tuto příležitost jsem pro vás sehnala její fotky v celé její kráse... Vyžere vás i zevnitř!!! Uáááá!!! :-O

Pro ana

29. července 2007 v 19:45 | Lustre
Poznávací znamení PRO-ANA je červený náramek :o)
Můžeš si také nějaký uplést z bavlnek, nebo navléknout korálky...Tvůj náramek se pro Tebe stane malou inspirací :o) Vždycky, když budeš na pokraji sil v sebeovládání, jukneš se na náramek a ten ti připomene, jakou dlouho cestu jsi ušla a že by nemělo cenu to všechno zničit ;o)

25 fíglů, jak obelstít mlsný jazýček

25. července 2007 v 9:23 | Lustre
Ukáznit sama sebe nebývá vždy lehké.Občas potřebujeme obelstít náš mlsný jazýček několika triky a fígly:o)
Přátelství násobí radost a dělí žalost.
Láska je plamen, který zahřívá, vášeň je požár, který ničí.
Nejbolestnější je vedle někoho sedět, někoho se jen tak letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích a vědět, že ho nikdy nemůžeme mít..

Máte odvahu?

13. července 2007 v 23:29 | Lustre
Odvaha být nedokonalý
Lidé, kteří chtějí být dokonalí, se stanou dokonale nešťastnými a dokonale otravnými. Perfekcionismus odsuzuje člověka k tornu, aby se stal svým vlastním největším nepřítelem. Život s sebou přináší příliš mnoho krizí a vyžaduje příliš mnoho riskování, než aby si člověk uchovával nerealistickou touhu být neomylným. Bůh odpouští; perfekcionisté nikdy.

Anušky song

13. července 2007 v 21:27 | Lustre
SuperChick-Courage
 
 

Reklama