Papání :-)

Nezakazujte si čokošku, booo ztloustnete!

9. prosince 2007 v 2:21 | Lustre
Rozhodli jste se radikálně zhubnout a zakázali si zcela čokoládu? Podle psychologů je to jistý způsob, jak nabrat pár kil navíc.

Éčka... jsou to jedy?

25. srpna 2007 v 11:43 | Lustre
Přidávání různých látek do pokrmů kvůli zlepšení chuti, vůně a vzhledu nebo zvýšení trvanlivosti je známé už odpradávna. Naši předkové s oblibou používali sůl, ocet i různá koření. Do začátku minulého století byl počet chemických látek používaných v potravinářství poměrně malý. Počátkem dvacátého století však vzrostla poptávka po trvanlivějších potravinách a velký boom v použití těchto přídatných látek, zvaných aditiva a lidově "éčka", nastal v našem státě po roce 1989 zejména jako důsledek konkurenčního boje mezi výrobci potravin.

Závislost na čokoládě?

24. srpna 2007 v 18:39 | Lustre
Čokoláda může při nadměrném požívání vést k závislosti. Podle Melindy Hemmelgarn z Missourské univerzity je na čokoládě v USA závislých 40% žen a 15 % mužů. Čokoláda často slouží jako náhrada za pocity. Kdo byl v dětství často čokoládou odměňován za dobré výkony ve škole či za způsobné chování, při smutku či strachu jí konejšen, může též v dospělosti podobné psychické nálady zahánět čokoládou jako utěšujícím prostředkem. Děti, které bývají pochváleny nemateriálními prostředky, si nevyvinou tento vzorec chování.
Jaké látky v čokoládě jsou zodpovědné za vznik této závislosti?

Jez zdravě a budeš se tak i cítit!

24. srpna 2007 v 17:57 | Lustre
Zapomeň na diety. Poradíme ti, co jíst, abys byla dlouho krásná. Máme pro tebe jednoduchý návod o deseti bodech.
Způsob, jakým se stravuješ, je velmi důležitý k uchování zdraví a mládí tvých buněk. Kdo je jejich nepřítelem? Především volné radikály, sloučeniny kyslíku, které poškozují buněčný aparát. Vznikají pokaždé, je-li organismus napaden - ať už znečištěným ovzduším, viry nebo mikroby, přílišným horkem nebo zimou. Vhodná strava ale může jejich tvorbu omezit a zároveň posílit tvůj imunitní systém. Pokud tě zajímá, z čeho by se měla skládat, inspiruj se.

Vhodná a Nevhodná jídla

20. srpna 2007 v 18:22 | Lustre
Které potraviny a pokrmy je dobré zvolit pokud je Vaším cílem shodit nějaké to kilo popřípadě redukční dieta? A které naopak nevolit? Je vaším cílem zdravé hubnutí? A bez trápení? Zkuste náš jídelníček - informujte se níže. Důležité je samozřejmě příjem potravy rozdělit do tří denní pravidelných dávek a jíst do příjemného pocitu sytosti.

Fakta o vláknině

20. srpna 2007 v 17:26 | Lustre
Vlákninou nazýváme všechny polysacharidy, které nejsou využitelné v trávicím procesu. Za několik posledních desetiletí prošlo naše stravování nejrozsáhlejšími změnami v historii člověka. Místo dříve výhradně užívaných přírodních potravin došlo k prudkému nárůstu potravin technologicky upravených, popř. úplně umělých.Následky na zdraví člověka jsou katastrofální a jednou z hlavních přímých příčin je dramatický pokles vlákniny ve stravě - doporučený denní příjem je 30-40 g, skutečný 10-15 g...

Dáte si čokoládovou, nebo vanilkovou?

8. srpna 2007 v 9:10 | Lustre
Aktuální zpravodajství pro všechny dietářky, jež si touží v letním parnu zamlsat! Horké dny si bez zmrzliny nedokážeš představit, ale zároveň se bojíš o svou linii? Pak pro tebe mám dobrou zprávu.

Grepík

8. srpna 2007 v 0:15 | Lustre
Sice lehce nahořklé ovoce, zato však zásobárna vitaminu C a dalších prvků, které skvěle nahodí náš organismus po ránu.

Triky, jak vyzrát nad sladkým potěšeníčkem!!

6. srpna 2007 v 11:43 | Lustre
Jsi čokomilka? :o) Aaaale chceš shodit nějaké to kilko...dvě...deset? :o) Tak s čokoládou to jen tak nepůjde.A jak nad tou nepřekonatelnou chutí vyzrát si přečti tutu :oP

Řekni mi čím sladíš a já ti řeknu, jaká jsi

31. července 2007 v 23:54 | Lustre
Tvoje spotřeba cukru přesahuje únosnou hranici a přikládáš jí i tvoji stále rostoucí váhu. Až sis řekla dost! Ale místo toho, abys omezila svou spotřebu cukru, přešla jsi na slazení cukrem umělým s dobrým pocitem, kolik jsi toho pro svou postavu i zdraví udělala. Je to ale skutečně dobrá volba?

Něco málo o kiwi :oP

31. července 2007 v 23:45 | Lustre
Kiwi je ovoce dostupné ve všech ročních obdobích a tak nic nebrání tomu, aby se tento významný zdroj vitaminu C objevoval na vašem jídelníčku často.
Kiwi je plod aktinidie ovocné, která může dosahovat výšky až osm metrů. Pochází z Číny, proto se mu také říká čínský angrešt. Vyšlechtěné velkoplodé odrůdy kiwi ale mají svůj původ na Novém Zélandě, odtud pochází jejich obchodní název.

Jak se stát vegeteriánkou?

29. července 2007 v 18:40 | Lustre
Rozhodla ses přejít k vegeteriánské stravě nebo se o to alespoň pokusit?Přechod by neměl být nijak násilný, proto začni pozvolna.Mám pro vás pět tipů, které ti mohou pomoci :o)

Zakázané ovoce nejvíc chutná :o(

25. července 2007 v 0:56 | Lustre
Na co máte největší chuť? Pište do komentíků :o)... ale jenom jako!!Ne že teď půjdete, otevřete ledničku a celou ji vybílíte! :o)
Myslíte, že někdy skončí trend vychrtlosti a my si do inpirace místo kostiček budeme dávat hamburgery a pizzy? :oD

Čaje na hubnutí II.

22. července 2007 v 22:25 | Lustre
Některé čaje dokážou zařídit, že se ti po jídle tak rychle neusadí tuk.Proto by byl hřích nevědět, které to jsou...:o)

Čaje na hubnutí!

14. července 2007 v 13:56 | Lustre
Tyto čajíčky jsou moc dobré na hubnutí :o) S jejich pomocí můžeš svůj úbytek na váze zvětšit až o tři kila!! Já tyhle čajíčky piju a pomáhají mi. Moc mi teda nechutnají :-D, vždycky to rychle vypiju a potom se čtvrt hodiny tvářím, jako bych vypila ocet, ale jde tu hlavně o ten super redukční efekt ;o)
Abych si spravila chuť, zapíjím je hned nějakým ovocným čajem s umělým sladidlem :oP

Copak jsme dneska papkaly?

9. července 2007 v 18:54 | Lustre
Hřešily jste, nebo jste byly jako andílci? Pište mi do komentíků, jak jste na tom dneska vy :-)
 
 

Reklama