Vánoční kila

Co si počít po Vánoční žranici?

22. září 2007 v 8:54 | Lustre
K vánočním svátkům a oslavám příchodu Nového roku tradičně patří spousta prohřešků, kterým se během celého roku snažíme vyvarovat. Mezi ně patří lenošení, ponocování, alkohol a spousta dobrého jídla. S tím je spojena skutečnost, že většina lidí během tohoto období přibere 2-3 kg. Když si spočítáme, že Vánoce slavíme každoročně, a přibraná kila vynásobíme svým věkem, je asi každému jasné, že tuto váhu musíme po svátcích nějak shodit, jinak by z nás během několika let byly pěkné kuličky.

Light vs.Fat

22. září 2007 v 8:51 | Lustre
O Vánocích jste možná přibrali pár kil a teď přemýšlíte, jak se jich co nejdříve zbavit. Kromě sportu je důležitým řešením také úprava jídelníčku. Pro některé to znamená přesedlání na "light" potraviny. Je však jejich konzumace tím správným krokem?

Vánoční mlsání... aneb, co si povolit?

21. srpna 2007 v 10:16 | Lustre
V nejbližších týdnech většina z Vás začne trávit večery či noce pečením cukroví. Únava z vánočního frmolu v práci, pocitu, že nestíháte, že k vánočně uklizenému bytu má vaše obydlí hodně daleko - to vše se může podílet na tom, že s prvním ochutnáním vánočního těsta naskočí myšlenka - "musím si ten život osladit a diety se sluší držet od prvního".

Vánoční testík

21. srpna 2007 v 10:02 | Lustre
Vánoce byly dříve symbolem klidu, míru, hezkých vztahů. V současnosti figurují na seznamu nejrůznějších zátěžových situací pro člověka vedle nemoci, rozvodu apod., ne sice s tak velikým indexem stresu, ale na seznamu uvedeny jsou. Pro notorické dietáře přistupuje navíc další faktor - místo sdílené radosti s bližními z pohody vánoc nastupuje děs, že jim Ježíšek nadělí mnoho kilogramů navíc. Prvním krokem ke zvládnutí vánoc je mít znalosti o kalorické vydatnosti vánočních dobrot. Druhá věc je samozřejmě vůle. V dnešním zábavném testu si zjistíte, jak jste na tom se znalostmi.

Jak připravit okolí na Tvoje hubnutí i o Vánocích?

21. srpna 2007 v 9:59 | Lustre
Klasické výroky okolí:"To jsem ráda, že jsi konečně tady, celý den peču, už se na tebe všichni moc těšíme. Tak pojď konečně ke stolu, husa už voní..... Ale, no tak, co je to s tebou, vždyť jsem to pekla hlavně kvůli tobě, to jsi měla vždy nejradši, když si nevezmeš, urazíš mě."

Vánoční thinspo!

21. srpna 2007 v 9:56 | Lustre
Nezapomněla jsem ani na Vánoční inpiraci! ;o)

Jak se o Vánocích uhlídat?

21. srpna 2007 v 9:45 | Lustre
Napřed musíte zvládnou sami sebe. Zkuste si dopředu rozmyslet, co si povolíte ať už ve smyslu nabraných kilogramů (naplánuji si např. přibrat jedno či dvě kila o Vánocích) či kolik toho sníte při konkrétním posezení (rozhlédnu se po vánočním stole, řeknu si, co si dopřeji a to pomalu, třebas v malé množství vychutnám, uspokojím chutové buňky, bude mi lépe, protože nebudu přejedený jako ti vedle mě povolující si pásky s upoceným čelem a já budu mít pocit vítězství nad sebou).

Přibírání o Vánocích

21. srpna 2007 v 9:34 | Lustre
Lidé potýkající se s obezitou přibírají často každé vánoce mnoho kilogramů navíc. Jednou z příčin je to, že buď nedokáží zvládnout sami sebe nebo nezvládnou tlak okolí ke zvýšené konzumaci vysocekalorických jídel. Když pomineme mocnou sílu vonícího pečiva, televizních reklam či lákavých receptů v časopisech nebo celodenní uždibování dobrot rodinnými příslušníky, velkým problémem bývají i návštěvy blízkých. Naše chování na návštěvě při odmítání jídla se může pohybovat od pasivity (vezmu si vše, co se mi nabízí a jsem z toho nešťasný) až k agresivitě (pohádám se s tchyní, která se cítí odmítnutím cukroví odmítnuta sama). Pokusme se dopracovat k chování asertivnímu...

Vánoční hubnutí: Co neuvidím, to nesním!

21. srpna 2007 v 9:31 | Lustre
Ocitáme se v posledním měsíci roku, kdy Vás čeká mnoho zatěžkávacích zkoušek. Použijte náročné situace v nadcházejících dnech jako příležitost dokázat si, že Vy budete pánem situace, Vy budete ovládat okolí, a ne okolí Vás. Naplánujte si, zda si chcete během Vánoc udržet svoji váhu, či zda si povolíte něco málo přibrat. Víme, že jsme často podněcováni k jídlu ne hladem, ale řadou vnějších podnětů, které mají zvláštní účinek právě o svátcích. Zkuste se právě v tomto období vždy, než se pustíte do jídla, zamyslet nad tím, zda jíte plánovaně či proto, že Vás k tomu provokují vnější podněty. Nezačínejte péci cukroví moc brzo. Základem úspěchu je nemít dobroty na očích.

Novoroční předsevzetí: "Zhubnu!"

21. srpna 2007 v 9:24 | Lustre
Přichází nový rok a s ním předsevzetí milionů zejména žen hubnout. Z různých přehledů se ukazuje, že se pokouší hubnout mezi 40-80% dospělé populace, alespoň 1x za život drží dietu 95% žen. Když si uvědomíme, že v České republice má každý druhý člověk nadváhu, je jasné, že se mnoha milionům hubnoucích nemůže dostat odborné pomoci.
 
 

Reklama