Zajímavosti

Lidské tělo a špeky

7. října 2007 v 23:19 | Lustre
Někdy v sedmdesátých letech jsem si koupil knihu autora Richarda Gordona "Doctor at sea". Je to odlehčené čtení o problémech života mladého britského lékaře. Knihy autora (Doktor v domě, Doktor na moři atd.) byly později zfilmovány a vysílala je dokonce i Česká televize. Na straně 117 daného vydání (Penguin Books, 1976) jsem objevil následující text" "Madame sat in the corner. She was a big, overpowdered women in a black dress, with a figure like a thawing snowman". Srovnání postavy nadměrně napudrované ženy v černých šatech s "tajícím snehulákem" mi připadalo humorné, leč silně přehnané.

♥ Podzimní romantika ♥

28. září 2007 v 21:38 | Lustre
Romantika k podzimu patří =o)

Spalovače tuků!

22. září 2007 v 8:57 | Lustre
HUBNUTÍ: Kofein, vitamíny, ale i maso mohou přispět ke snížení tuku v těle
* Látky obsažené v různých preparátech na hubnutí mají přímo spalovat tuky, a zajistit tak snadné snížení váhy bez námahy. Samozřejmě to neplatí. Některé z látek ale skutečně pomáhají - ovšem nejdříve po čtyřiceti minutách pohybu.


Téměř po celý rok, ale nejvíce po Vánocích a na jaře, útočí ze všech stran reklamy na zázračné preparáty slibující snadné hubnutí. To je ještě ta lepší varianta, v horším případě totiž výrobci slibují váhové úbytky pomocí náplastí, speciálních pásů či přístrojů. V prvním případě se propagátoři často ohání názvy jako spalovače tuků, karnitin, garcinia a podobně. Někdy se přímo používá anglický název "fat burner". Jak ale takzvané spalovače tuku pracují? A fungují vůbec?

Kdy máte dovoleno se nacpat?

3. září 2007 v 17:35 | Lustre
Kdo chce hubnout, musí jíst méně. Neznamená to však, že by se nemohl jednou za čas pořádně najíst. Ba co víc, dokonce mu díky tomu paradoxně může jít vlastní hubnutí snáze. "Poradil mi to kdysi můj osobní trenér ve fitness centru," říká pětatřicetiletá Naďa a vypráví, jak hubla pomocí diety tak, že hlady skoro neviděla. "Trenér mi pradil, jak si lépe sestavit jídleníček tak, abych po něm nepřibírala, a když už, tak jen svaly - chyběly mi totiž bílkoviny a důležité živiny," vzpomíná.

Dietní pilulky škodí!

28. srpna 2007 v 21:49 | Lustre
Lidé na cestě za vysněnou postavou mnohdy sahají po nových možnostech diety. V některých případech ale není výsledkem krásná postava, ale poškozené zdraví. Přípravky na "zázračné" hubnutí mohou obsahovat látky, které představují pro lidské zdraví vysoké až velmi vysoké nebezpečí. Buďte tedy opatrní a nenechte se zlákat na hesla "spalujte tuk ve spánku", "štíhlá rychle a bez mučení" nebo "pět kilo za týden".

Jsme závislačky na jídle

28. srpna 2007 v 21:44 | Lustre
Zeptá-li se nás někdo, jestli jsme závislé na jídle, odpovíme mu pravděpodobně, že ano. Bez jídla totiž nemůžeme žít. Pokud bude ovšem onou závislostí mínit chorobný stav, kdy se jídlo stává objektem nezdravé touhy, odpoví zřejmě většina z nás ne. Ačkoliv... Závislost na jídle nebyla zatím podrobněji zkoumána, přestože především v posledních letech o ní odborníci čím dál tím častěji mluví. Vychází přitom z poznatků, týkajících se závislosti na drogách.

Žádná kost a kůže! Jsem krev a mlíko!

28. srpna 2007 v 21:31 | Lustre
Připadá vám svět nespravedlivý? Cítíte se oplácaná, neforemná, nehezká, nespokojená?
Věřte nebo ne, velký podíl na vašem pocitu má všudypřítomná reklama. Hektary billboardů, tuny letáků, stohy módních časopisů, všude se rozvalují vyzáblé modelky v krkolomných pozicích, s nohama dlouhýma a tenkýma jak dostihový kůň. Neustále se probírají témata o dietách, celulitidě, liposukcích či jiných drastických metodách, jak dosáhnout vysněné štíhlosti. Dennodenně se nám podsouvá, že být oplácaná, macatá, plnoštíhlá či oblých tvarů je nemoderní, neestetické, prostě out!

Klub KOČANDY :o)

25. srpna 2007 v 22:14 | Lustre
Ahojda kočandy!
Už hrozně dlouho se mi v hlavě honí taková věc ;oD Napadlo mě, co kdybychom hubly společně? Myslím, že by to bylo v mnohém lepší :o)
Můžeme se navzájem podporovat, slavit společně úspěchy, radit si, když budeme potřebovat pomoc apod.
Ráda bych vás pozvala do *NEW klubíku Kočandy!*
PODMÍNKY PŘIJETÍ:
Stačí jen, když vyplníš registraci (do komentářů, nebo na mail: lustre@seznam.cz): Přihlásit se můžeš kdykoliv, i v průběhu ;o)
1.Přezdívka
2.Tvůj věk
3.Kolik vážíš nyní.
4.Kolik bys chtěla vážit?
5.Za jakou dobu bys chtěla svého cíle dosáhnout?
6.Máš již zkušenosti s dietami? (Pokus ano, zkráceně popiš jaké)
7.Jaký obrázek, fotku chceš na svoji klubovou kartu? (Můžeš poslat i svoji vlastní, nebo oblíbenou fotku na mail.;o))
* Já Ti vytvořím klubovou kartu s Tvými údaji a společně začneme pracovat na Tvém zdokonalování!
Dvakrát v týdnu v klubu zveřejním tvou váhu společně s jídelníčkem, který mi pošleš na mail: lustre89@seznam.blog, nebo jednoduše napíšeš do "VZKAZŮ AUTOROVI", kde nezapomeň připsat také svou přezdívku, abych mohla tvé informace přiřadit správně ;o)
Navíc bychom mohli čas od času pořádat nějaká osobní setkání! Je to přece jenom něco jiného, než přes internet ;o) Ale to,jestli se vám bude chtít ;o)
Klub KOČANDY to rozjede na plný pecky, to si piš!!!

Začínáme od PONDĚLÍ 27.8.2007, abychom se hodily do formy ještě před nástupem do školy;o)

Syndrom strachu z tloustnutí

22. srpna 2007 v 23:45 | Lustre
To je článek jakoby psaný přímo o mém problému :oO

Jedno procento mladých žen končí sebevraždou a šest procent dívek i chlapců z celé populace umírá, jelikož nemohou příjímat potravu. Ta procenta jsou bytosti, které užírá maskovaný strach z tloušťky. Pokud nemohou koordinovat svůj život a změny v něm, snadno objeví, že jediné, co skutečně mohou řídit, je přijímání potravy.

Dietní stres

20. srpna 2007 v 19:16 | Lustre
Slovo stres provází náš život. žijeme ve stresu, jsme vystresovaní, stresujeme se. co se vlastně pod těmi slovy skrývá? Odkdy tahle nepříjemnost lidstvo provází a proč? A jakou roli hraje při snaze zhubnout?

Chutě

20. srpna 2007 v 18:53 | Lustre

Nejčastějším důvodem, proč podléháme každodenně svodům tučného a sladkého jídla je jejich chuť i naše slabost.
Chuť potravin je vedlejším spouštěčem, který může za naší častou neumírněnost v jídle. Určitě sami znáte ten pocit mít na něco chuť a nevědět na co. Většinou to pak skončí snědením všeho možného, počínaje slanými brambůrkami a konče dvěmi indiány navrch.

Jak se dostanou tuky do tvých špeků

8. srpna 2007 v 12:52 | Lustre
Tuky se po strávení uvolňuji do krve odtud se ukládají jako triglyceridy. Na stejném místě skončí i přebytek jednoduchých cukrů těm tam pomůže inzulín, který se vyplaví při prudkem a vysokém příjmu jednoduchých cukrů. Další kapitolou jsou ovocné cukry, fruktoza, která pokud není rychle pohlcena a využitá svaly, tak jde do tuku i bez inzulínu !

NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY DO TĚLA NEŽ JÍDLEM !!

Horoskopec na Srpen

7. srpna 2007 v 23:48 | Lustre
Znamení měsíce: LEV (23. 7. - 23. 8.)
Jaká jsi? Lvi mají optimistický pohled na život, veselou mysl a dobrou výmluvnost. Své okolí naprosto okouzlují úsměvem, chováním a milými způsoby. Jsou odvážní, bystří, rafinovaní a navíc jim většinou přeje i štěstí. Milují obdiv a s náramným potěšením udělují rady ostatním. Lev se nikdy nespoléhá na druhé a sám rád pomáhá slabším. Lvíčci by si měli dávat pozor na lhostejnost, lenost a svou panovačnost. Mají rádi přepych a nedělá jim problémy utrácet za zábavu a legraci. Většinou všude chodí pozdě. Lev je neobyčejně věrný přítel, ale dokáže být také mocným nepřítelem. Lvi jsou neustále ve víru vášní, a to nejen v lásce, ale i v životě :-)

13 rad do života

29. července 2007 v 12:40 | Lustre
Nemiluji tě proto, co jsi, ale pro to, co jsem já, když jsem s tebou.

Dobré zprávy :oD Kypré tvary opět v módě!

23. července 2007 v 23:46 | Lustre
Výrobce pneumatik Michelin vstupuje do světa módního byznysu
Podobně jako jiné, v módním byznysu již podnikající firmy, se i výrobce pneumatik Michelin rozhodl bojovat s anorektickým světem modelek. Už žádné vychrtlé modelky, řekli si manažeři firmy. Jejich boubelatý maskot Bibendum, který v roce v roce 2000 obdržel titul "Nejlepší logo století", získá nově také svoji ženskou podobu, silně připomínající stojan na uskladnění pneumatik oblečený do ženských šatů. Studie nové verze loga je sice zatím tajná, ale naší redakci se podařilo získat pravděpodobnou podobu nového symbolu.
 
 

Reklama